Turniej tańca.

Każdy tancerz, który czuje się dobrze na parkiecie i sporo potrafi, marzy o tym, aby wziąć udział w Międzynarodowym Turnieju Tańca w Blackpool w Anglii. Blackpool Dance Festival to najstarsza, największa i najbardziej prestiżowa taneczna impreza o międzynarodowym znaczeniu. Spotykają się tu tancerze najlepsi z najlepszych – amatorzy i zawodowcy – z całego świata, walcząc w różnych kategoriach wiekowych w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Turniej odbył się w dniach od 24 maja do 1 czerwca w pięknej sali budynku Winter Garden. W wyjątkowej atmosferze rywalizowały 2454 pary z 36 państw.  

Zaszczyt uczestnictwa w tym turnieju po raz pierwszy spotkał Justynę Klepczarek – mieszkankę Kutna i jej tanecznego partnera Patryka Dębskiego, którzy reprezentowali Polskę oraz Polskie Towarzystwo Taneczne, a na co dzień doskonalą swoje umiejętności w Szkole Tańca „Jedynka" w Łodzi.

Para oceniana była przez międzynarodowy skład sędziowski w tańcach standardowych w kategorii Under 21 (młodzież starsza 16-21 lat) i uplasowała się na28 miejscu. Do rywalizacji w tej konkurencji przystąpiło 85 najlepszych par z 18 krajów między innymi z Włoch, Francji, Niemiec, Szwecji, Anglii, Islandii, Rosji, Ukrainy, USA, a także Chin, Japonii oraz Hong Kongu.

 

Dwa tygodnie później Justyna i Patryk  rywalizowali w Otwartych Mistrzostwach Polski - Polish Open Championships, który odbył się w Karpaczu w pięknej sali Hotelu Gołębiewski.  W kategorii Under 21 (młodzież starsza 16-21 lat) para wytańczyła miejsce 3, w kategorii Amateur Rising Stars (dorośli pow. 19 lat) para uplasowała się tuż za podium zdobywając miejsce  4, zaś w kategorii Amateur (dorośli pow. 19 lat) miejsce 10.

 

16 czerwca Justyna i Patryk zakończyli sezon taneczny zajmując finałowe 5 miejsce w kategorii Amateur w Grand Prix Polski odbywającym się w Opolu.

 

Osiągnięte wyniki w sezonie pozwoliły Justynie i Patrykowi uplasować się w czołówce 12 najlepszych dorosłych par standardowych w Rankingu Sportowym Polskiego Towarzystwa Tanecznego .

 

Justyna i Patryk robią postępy, pną się w górę, to jest efekt ich systematycznej, ciężkiej, codziennej pracy. Oboje łączą swoją pasję z nauką – są studentami studiów dziennych Uniwersytetu Łódzkiego.

24 lipca 2018

99-300 Kutno, ul. Królewska 47, 
telefon (0-24) 355-10-00

telefon/fax (0-24) 355-10-02, 

e-mail: powiatowe@zyciekutna.com.pl
Wydawca: FOR-PRESS

Redaktor naczelny: dr Andrzej Stelmaszewski

Sekretarz redakcji - korekta, sport, kultura: Jerzy Michał Papiewski

Zespół redakcyjny:
Jerzy Kałużka - rozrywka, Andrzej Bieńkowski - dział miejski,

Artur Andziak, Bogdan Podlasiak, Bogdan Pietrasiewicz, Krzysztof Stelmaszewski - współpraca redakcyjna
Strona internetowa: Jarosław Michalak

Polityka prywatnośc

PT

99-300 Kutno, ul. Królewska 47, telefon (0-24) 355-10-00, telefon/fax (0-24) 355-10-02,  e-mail:  powiatowe@zyciekutna.com.pl