Nagrody dla Zespołu Pieśni i Tańca.

W Zduńskiej Woli odbył się IX Międzynarodowy Festiwal Folklor Świata, w którym uczestniczyło 13 zespołów z Polski, Węgier, Turcji, Macedonii i Ukrainy.

 

Pierwszego dnia artyści zaprezentowali nieco swoich umiejętności podczas barwnego korowodu, ulicami Zduńskiej Woli, gdzie można było podziwiać jak tańczą i śpiewają folklorystyczne zespoły. Drugiego dnia odbyły się koncerty konkursowe oraz nauka piosenki "Dwa serduszka, cztery oczy" z nagrodzonego w Cannes filmu "Zimna Wojna" - Pawła Pawlikowskiego, którą  poprowadziła wieloletnia dyrygent i kierownik  chóru zespołu Mazowsze  Aleksandra Koop, która była jednocześnie przewodniczącą jury. Trzeciego dnia podczas Koncertu Galowego nagrodzono najlepsze zespoły, które ponownie prezentowały swoje układy taneczne. 

Jesteśmy dumni ze udało nam się zdobyć tak wysokie noty w konkursie festiwalowym. Grupa dziecięca zdobyła II miejsce w kategorii wiekowej do 15 lat   / 1 tys. zł / urzekającym jury i publiczność swoim wspaniałym występem. Natomiast grupa dorosła zdobyła I nagrodę /1,5 tys./ w kategorii wiekowej powyżej 15 lat rywalizując ze wspaniałymi nieco młodszymi zespołami.

Grand Prix /2,5tys. zł/ zdobył zespół z Węgier Csasta Folk Dance Company, który oczarował wszystkich swoimi żywiołowymi tańcami. Dziękujemy swojej choreograf Patrycji Lichej, która cały czas była z nami, wierzyła w nasze umiejętności sceniczne i wspierała nas w naszych działaniach. Dzięki niej podnosimy swój poziom i zdobywamy nagrody. Wielkie podziękowania również dla naszego akompaniatora wspaniałego akordeonisty - Michała Mrozińskiego - za uczestnictwo w korowodzie oraz na koncercie galowym. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy by chcieli powiększyć nasze grono i wstąpić do zespołu - dzieci młodzież i dorosłych - tancerzy, chórzystów oraz muzyków. ZPITZK Bożena Szymczak

 

 

24 lipca 2018

99-300 Kutno, ul. Królewska 47, 
telefon (0-24) 355-10-00

telefon/fax (0-24) 355-10-02, 

e-mail: powiatowe@zyciekutna.com.pl
Wydawca: FOR-PRESS

Redaktor naczelny: dr Andrzej Stelmaszewski

Sekretarz redakcji - korekta, sport, kultura: Jerzy Michał Papiewski

Zespół redakcyjny:
Jerzy Kałużka - rozrywka, Andrzej Bieńkowski - dział miejski,

Artur Andziak, Bogdan Podlasiak, Bogdan Pietrasiewicz, Krzysztof Stelmaszewski - współpraca redakcyjna
Strona internetowa: Jarosław Michalak

Polityka prywatnośc

PT

99-300 Kutno, ul. Królewska 47, telefon (0-24) 355-10-00, telefon/fax (0-24) 355-10-02,  e-mail:  powiatowe@zyciekutna.com.pl