Baseball - Kutnianie najlepsi.


W dniach od 27 do 29 lipca drużyna z Kutna brała udział w  mistrzostwach Polski do lat 23 w baseballu, które odbyły się w Żorach. W zawodach oprócz  “Stali” Kutno udział wzięły takie drużyny jak: “Dęby” Osielsko – zeszłoroczny I v-ce Mistrz Polski U 23, “Centaury” Warszawa – zeszłoroczny II v-ce Mistrz Polski U 23, “Gepardy” Żory i “Barons” Wrocław.

Pierwszym przeciwnikiem w drodze po tytuł mistrza Polski U23 był zespół ze stolicy, czyli „Centaury” Warszawa. Już po pierwszej zmianie było widać, iż zawodnicy z Kutna są w dobrej formie. Pierwsza zmiana zakończyła się wynikiem 5:1 dla Kutna. Zaś cały mecz zakończył się już w 5 zmianie, kiedy to zespół „Stali” osiągnął regulaminową przewagę 15 pkt. wygrywając ostatecznie z Centaurami Warszawa 16:1.

Drugim przeciwnikiem naszego zespołu w drodze o mistrzostwo był zespół „Dębów” Osielsko. Kutnianie wykorzystali swoją skuteczność w ataku i błędy jakie popełniali zawodnicy z Osielska w obronie i  pewnie wygrali swoje spotkanie przez przewagę osiągając w 5 zmianie wynik 19:5.

Druga wygrana dała zawodnikom z Kutna pewność gry w meczu finałowym. Zostało tylko czekać na przeciwnika, który miał się wyłonić z pozostałych meczy drużyn z Warszawy, Żor, Wrocławia i Osielska.

W meczu o pierwsze miejsce ponownie spotkały się drużyny z Kutna i Osielska. I tym razem zespół kutnowskiej „Stali” nie dał złudzeń przeciwnikowi komu się należy tytuł mistrzowski. Na górce świetnie spisał się miotacz Jakub Wojtczak, który pozwolił tylko na zdobycie 1 obiegu i wybiciu 2 hitów, a samemu odbijając 2 obiegowego home runa na lewe zapole. Kutnianie pewnie wygrali finałowe spotkanie w 5 zmianie osiągając 10 pkt. przewagę - 11:1.

Końcowa klasyfikacja mistrzostw Polski U23 w Żorach:

I miejsce, złoty medal i tytuł mistrza Polski – MKS „STAL” BIS KUTNO

II miejsce, srebrny medal i tytuł I wicemistrza Polski - „Dęby” Osielsko

III miejsce, brązowy medal  i tytuł II wicemistrza Polski - „Gepardy” Żory

IV miejsce – „Barons” Wrocław

V miejsce – „Centaury” Warszawa

Warto dodać, iż podczas mistrzostw Polski wyłoniono MVP (najbardziej wartościowego gracza) turnieju, którym został zawodnik z Kutna - Jakub Wojtczak.

Sympatyczna drużyna kutnowska wystąpiła w składzie: Kacper Cichowski, Dominik Gajdziński, Radosław Jóźwiak, Bartłomiej Kopański, Bartosz Maciejewski, Tymon Niezgoda, Mikołaj Stańdo, Tobiasz Światłowski, Wojciech Zagawa,  Jakub Wojtczak, Radosław Jóźwiak, Cezary Miklas, Jakub Kasica. Trenerami ambitnego zespołu z Kutna byli: Jakub Wojtczak i Artur Wojtczak, a kierownikiem - prężny działacz tej dyscypliny sportu Rafał Gajdziński.

 

07 sierpnia 2018

99-300 Kutno, ul. Królewska 47, 
telefon (0-24) 355-10-00

telefon/fax (0-24) 355-10-02, 

e-mail: powiatowe@zyciekutna.com.pl
Wydawca: FOR-PRESS

Redaktor naczelny: dr Andrzej Stelmaszewski

Sekretarz redakcji - korekta, sport, kultura: Jerzy Michał Papiewski

Zespół redakcyjny:
Jerzy Kałużka - rozrywka, Andrzej Bieńkowski - dział miejski,

Artur Andziak, Bogdan Podlasiak, Bogdan Pietrasiewicz, Krzysztof Stelmaszewski - współpraca redakcyjna
Strona internetowa: Jarosław Michalak

Polityka prywatnośc

PT

99-300 Kutno, ul. Królewska 47, telefon (0-24) 355-10-00, telefon/fax (0-24) 355-10-02,  e-mail:  powiatowe@zyciekutna.com.pl